Keďže som na tejto ceste už veľa rokov a zdieľam zvnútra-von porozumenie s tisíckami ľudí, tu je to, čo som začal vidieť ako tri úrovne porozumenia, ktoré nevyhnutne prídu s hlbším objavovaním princípov za ľudským prežívaním:

  1. Zmena základov

Na tejto úrovni, ako tak začneme rozumieť, že my iba a vždy žijeme zážitok Myšlienky, nie okolností, náš základný spôsob, akým sa pozeráme na svet sa mení. Začneme sa tiež spájať s hlbšou Mysľou – inteligenciou za životom, ktorá, ak jej to dovolíme, sa rozvíja moment čo moment okolo nás a cez nás.

  1. Rozširovanie možností

Ako sa tak uvoľníme do nášho nového porozumenia, začneme vidieť pre seba, naše životy a našu prácu nové možností. Začneme vidieť, ako sú princípy v akcii v našich každodenných svetoch a naše rastúce porozumenie môžeme využiť na riešenie problémov, zvýšenie výkonnosti, splnenie cieľov a prekonanie limitov, s väčšou ľahkosťou a spoľahlivejšími výsledkami než kedykoľvek predtým.

  1. Ideme hlbšie

V určitom bode sa naše uvedomenia stanú viac vertikálnymi než horizontálnymi a my začneme zažívať viac našej skutočnej prirodzenosti ako „duchovné bytosti majúce ľudský zážitok“. To nás otvorí možnosti „žitia z Mysle“ – spravenie posunu z umocnených tvorcov do osvietených sprostredkovateľov, nasledujúc hlbšie volanie a prispievajúc svetu čoraz hlbším spôsobom.

A ako tak pozorujem, táto cesta je nikdy nekončiaca, pretože neexistuje destinácia, do ktorej treba doraziť – jednoducho zistíte, že donekonečna sa odhaľujúca cesta sa stane jasnejšou a odmeny intenzívnejšie čím dlhšie a hlbšie cestujete.

Mám radosť, že s vami môžem byť na tejto „ceste bez cesty“ a teším sa na to, ako spolu s blízkej budúcnosti strávime viac času,

So všetkou mojou láskou,

Bernard

Kde sa môžeme najbližšie vidieť?