Tajomstvo vysokého výkonu

V piatok som bol v Nitre koučovať jeden predajný tím. 4 ľudia, s každým som mal cca. 45 minutový rozohovor. Nosnou témou a dôvodom, prečo som tam bol, bolo zvýšenie ich výkonu.

Chceli odo mňa, aby som im pomohol zvýšiť ich výkon. A tu je to, o čo som sa s nimi podelil.

Čo sa vrcholového výkonu týka, platí, že čím menej toho máte na mysli, tým vyšší je váš výkon. A čím viac toho máte na mysli, tým nižší je váš výkon. Tým ťažšie to ide.

Som si istý, že ste zažili situácie, kedy veci jednoducho išli a išli prirodzene, išli ľahko, ako keby samé a potom ste začali až príliš rozmýšľať, analyzovať a polemizovať a prestalo sa tak dobre dariť.

Čím viac si dovolíte utíšiť svoju myseľ, tým častejšie sa pristihnete ako dosahujete lepšie výkony a čím viac sa necháte pohltiť kontextom svojich myšlienok a „snažením sa na všetko prísť svojím myslením“, tým to pôjde ťažšie.

Čo to znamená v praxi?

Jedno z cvičení, ktoré dávam svojim klientov je napríklad zastaviť sa každý deň aspoň na 15 minút. Byť v tichu a nič nerobiť. Jednoducho sa na chvíľu zastaviť. Namiesto rýchleho naháňania sa za ďalšou vecou, ktorú musíme spraviť.

A to, čo sa stane, keď to človek spraví, je že keď sa zastaví on, zastaví sa aj jeho myseľ. Na chvíľu spomalí. A keď spomalí, vytvorí sa priestor, aby do nej prišlo niečo nové.

Nová myšlienka. Kvalitnejšia myšlienka. Ktorá predtým nemohla prísť, keďže myseľ už bola preplnená.

Keď sa myseľ spomalí, človeku sa vráti zdravý rozum. A samozrejme so zdravým rozumom človeku napadnú častokrát očividné, no dovtedy…kvôli uponáhlanej mysli…prehliadané veci. Ako napríklad ako zvýšiť výkon.

A toto je to, čo zdieľam a spoločne s ľuďmi objavujeme na mojom koučingu. Ja im nehovorím, čo majú robiť. Iba im pomôžem spomenúť si na pár vecí, na ktoré zabudli ako napr. že vysoký výkon je našou prirodzenosťou. S tým sme sa narodili.

Takže pamätajte si, čím menej toho máte na mysli, tým vyšší výkon. Čím viac toho máte na mysli, tým nižší výkon.

Ak chcete zistiť, ako také koučovacie sedenie so mnou prebieha, vyplňte formulár nižšie, do predmetu napíšte „Mám záujem“, správu nechajte prázdnu a ja vám už dám viac info.

  Najnovšie články

  Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

  Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

  Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

  Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

  Archív

  Kategórie

  Meta