Sila princípov

Nič ma neudivuje viac, ako sila princípov. Ak sa nad tým zamyslíme, všetko okolo nás funguje na základe princípov. Gravitačné, fyzikálne, vesmírne, vzťahové, atď.

Keď chceme niečo dosiahnuť, môžeme si byť istí, že existujú princípy, ktoré nám umožnia rýchlejšie dosiahnuť to, čo chceme.

Znamená to teda, že keď chceme niečo dosiahnuť, čokoľvek to je, musíme sa pozrieť na to, aké princípy sa za tým skrývajú. Ak objavíme princípy, dosiahnutie danej veci je jednoduché.

A intuitívne to chápeme. Keď sa učíme chodiť, začneme objavovať, že keď dáme jednu nohu pred druhú a zapojíme do toho ruky, dokážeme celkom stabilne a vzpriamene chodiť. Objavili sme princíp chodenia.

Keď sa učíme v škole matematiku, naučíme sa malú násobilku a veľkú násobilku – základné princípy a zrazu sme schopní vypočítať príklady a rovnice.

Keď sa učíme hrať na gitaru, objavujeme jednotlivé struny, akordy a ako to znie, keď stlačíme jednou rukou jednotlivé struny, zatiaľ čo na ne druhou rukou brnkáme. Objavujeme princípy hrania na gitare.

A keď chápeme princípy, chodenie, rovnice a hranie na gitare nám ide ľahšie. Sme v tom dobrí.

Za všetkým, čo chceme dosiahnuť, existujú princípy.

Úspech v biznise, úspech v živote, úspech v športe, úspech vo vzťahoch, úspech v zdraví – každý z týchto úspechov má svoje princípy. Princípy, ktoré keď človek objaví a riadi sa podľa nich, bude úspešný.

Úspech nikdy nie je náhoda. Jasne. Určitú rolu zohrávajú veci, na ktoré nemáme dosah a určite je dobré byť na správnom mieste v správnom čase, ale bez princípov by sme nevedeli využiť príležitosti, ktoré sú nám prezentované.

To je dôvod, prečo s mojimi klientmi v prvom rade preberáme a objavujeme princípy za tým, čo sa snažia dosiahnuť.

Čo spôsobuje, že je človek šťastný a naplnený? Čo spôsobuje, že sa mu tak darí v biznise? Čo spôsobuje, že sa mu tak darí vo vzťahoch?

A čo sa dosahovania vecí týka, najlepšie na tom všetkom je, že princípy za dosiahnutím šťastia a naplnenia, princípy za dosiahnutím úspechu v biznise, princípy za naplňujúcimi vzťahmi a princípy za skvelými financiami a výborným zdravím, sú vo veľkej miere rovnaké.

Takže aj keď sa možno niekedy zdá, že si potrebujete pamätať milión päťsto bodov, aby ste dosiahli veci, ktoré chcete dosiahnuť, v skutočnosti je tých princípov oveľa menej.

Tak napríklad princíp zdravého rozumu – tento princíp nám hovorí, že keď máme zdravý rozum, keď je naša myseľ kľudná a má možnosť si veci premyslieť, pozrieť sa na veci s nadhľadom, darí sa nám lepšie.

A je v podstate jedno v čom, pretože keď prídete so zdravým rozumom do vzťahov, máte lepšie vzťahy. Keď prídete so zdravým rozumom do biznisu, máte lepší biznis. Keď prídete do svojich financií so zdravým rozumom, máte lepšie financie. Keď prídete do svojho zdravia so zdravým rozumom, máte lepšie zdravie.

Nezáleží na tom, čo to je, princíp zdravého rozumu napomáha v každej oblasti života.

Potom máme princíp roztržitej mysle – tento princíp nám hovorí, že keď je naša myseľ roztržitá, nevie rozmýšľať normálne. Keď toho máme príliš veľa na mysli, sme v našej hlave rozrušení, vystrašení, znepokojení, nevieme rozmýšľať normálne.

A znova – je v podstate jedno v čom, pretože keď prídete s rozrušenou a roztržitou mysľou do vzťahov, rozrušenosť a roztržitosť sa prenesie na vaše vzťahy. Keď prídete s rozrušenou a roztržitou mysľou do biznisu, prenesiete to na svoj biznis. Keď s tým prídete do financií, prenesiete to na svoje financie. Keď prídete s vystrašenou, vystresovanou a znepokojenou mysľou do vášho zdravia, prenesie sa to na vaše zdravie.

Nezáleží na tom, čo to je, princíp roztržitej mysle kazí akúkoľvek oblasť vášho života.

Je ich tam trošku viac, ale ako môžete vidieť, existuje iba pár princípov, ktoré ovplyvňujú každú jednu oblasť nášho života a to, čo sme v nej schopní dosiahnuť.

A čím viac týmto princípom rozumieme, tým jednoduchšie je pre nás dosahovať úžasné veci.

Takže keď sa ma klienti pýtajú na jednu vec, ktorú by mali začať robiť, aby dosiahli veci, ktoré chcú dosiahnuť, moja odpoveď je vždy:

Začnite s objavovaním princípov, ktoré sa skrývajú za dosahovaním čohokoľvek. Pretože tie sú stále rovnaké.

Akonáhle ich poznáte, dosahovanie vecí, ktoré chcete, sa zrazu stane oveľa, oveľa jednoduchšie.

Pamätajte si, úspech nie je náhoda. Úspech sú princípy, ktoré človek dobre pozná a riadi sa podľa nich.

Najnovšie články

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Archív

Kategórie

Meta