O koučingu

“Vedľajšie účinky našej spolupráce a vašich skvelých metód: trošku som schudla, pleť sa mi zlepšila, každý mi vraví že som opeknela a omladla, som spokojnejšia, nebojím sa povedať si môj názor ani šéfovi, a potom ešte mám zopár skvelých správ, ale to až osobne :)))) No proste ste skvelý a som vďačná.”

Ivana S., Manažérka

“Práca s Bernardom ma posunula hlavne vo vnímaní druhých ľudí. V mojej práci sa stretám s rôznymi ľuďmi a nie so všetkými si vždy “sadnem”. Predtým som mala zo stretnutia s týmito ľuďmi zlý pocit, vyhýbala som sa im, ale nedalo sa to vždy. A stretnutia aj podľa toho vyzerali a nedopadli vždy podľa mojich predstáv. Bernard ma naučil hľadať v ľuďoch, s ktorými sa pri svojej práci stretám, vždy niečo, čo sa od nich môžem naučiť. A zrazu to má všetko iný rozmer.”

Adriana Kuklová, Realitný maklér

“Takou “nenáhodou” som v zložitom období natrafila na Bernarda. Bolo to v čase, keď sa môj skvelý život úplne zrútil a ja som nevedela, ako ďalej. Nejaký čas som sledovala jeho prácu a jeho štýl, ktorým sa prezentoval, sa mi páčil čoraz viac… Až nastal čas, keď som sa rozhodla ho požiadať o pomoc. Ako sa veľmi rýchlo ukázalo, bolo to to najlepšie rozhodnutie, ktoré som v tej dobe urobila – zmysel môjho života sa otočil o 180 stupňov, tiež v práci sa mi začalo nadmieru dariť a za 2 mesiace jeho koučingu som dosiahla vyššiu pozíciu. Pracujeme spolu dodnes.”

Daniela Múčková, Finančný sprostredkovateľ, Fincentrum a.s.

“Svoje podnikanie som rozbehla už aj v on-line svete a viedla som si celkom dobre, ale chcela som dosiahnuť rýchlejšie výsledky. Sledujem pána Koprnu už dlhší čas a keď som zistila, že ponúka aj osobný konzulting, neváhala som a oslovila som ho. Už na našom prvom sedení mi ukázal, ako sa zamyslieť nad vecami, nad ktorými som sa v online podnikaní nikdy predtým nezamýšľala. Pomohol mi získať úplne iný, ešte viac ziskovejší pohľad na online biznis, uvedomiť si pravú hodnotu mojich služieb a zvýšiť ceny bez akejkoľvek negatívnej odozvy od zákazníkov, čo mi prinieslo takmer okamžite viac peňazí. Dokonca si zákazníci moje ďalšie služby sami pýtajú. Som nadšená. Spoluprácu s pánom Koprnom vrelo odporúčam .”

Slavomíra Ramsová, Interiérová dizajnérka

“Každý vyhľadáva pomoc, keď mu nie je dobre, trápi sa niečím, alebo blúdi po svojich spletitých cestách. Hľadala som cesty,smery..kade tade, od psychológa až po kartárky. Neuvedomovala som si,že to,čo hľadám, mám dávno v sebe – to riešenie, ten spôsob. Na to, aby som však začala inak myslieť, inak konať, inak hľadať riešenia som potrebovala človeka “koučolekára”, ktorý mi ukázal, že mám aj baterku, ak nevidím svetlo na konci tunela. Bol to zlomok sekundy, ktorý ma napadol v nečakanej chvíli cestou autom, že potrebujem jeho. Veď ho čítam cez emaily už dlho. Spolupráca s ním mi prináša veľa brutálnych mega výsledkov, moje okolie sa ma pýta,čo sa so mnou deje, ako som sa zmenila, čo konkrétne som spravila, že som sa takto otočila k úspechu, k vyžarovaniu energie. A moja odpoveď? “Bernard Koprna” :)”

Alena Szőkölová, Finančná sprostredkovateľka

“Po rozvode môjho manželstva vo februári 2014 som v najťažšom období života hľadal odpovede na otázky, prečo sa to vlastne stalo. Náhodou som našiel Bernardovu stránku, ktorá ma zaujala.Začal som čítať články na tejto stránke. Kúpil som si elektronickú knihu “Ako žiť bezstarostný život”. Postupom času som sa začal na svoj život pozerať úplne inak. Neskôr som využil i osobné hodiny vedené Bernardom s rôznymi cvičeniami.Stálo to za to! Vďaka Bernardovi je zo mňa pozitívny človek s novými životnými hodnotami. Teraz mám kvalitnejší a spokojnejší život. Robím veci, čo ma bavia a idem si za svojimi cieľmi. Je to úžasné. Odporúčam všetkým!”

Miloš Chomjak

“Techniky a znalosti, ktoré so mnou Bernard zdieľal mi obrátili život naruby – v tom najlepšom slova zmysle.Dlhoročný všadeprítomný strach zo všetkého sa postupne rozplynul, spoločne i s pocitom menejcennosti a limitujúcimi presvedčeniami, ktoré mi bránili premeniť moje vízie v skutočnosť. Konečne som si vedomá svojej vnútornej sily a odhodlaná čeliť všetkým prekážkam.Ďakujem. Za všetko.”

Martina Bučková

“Pred 3 mesiacmi som s Bernardom začala pracovať na mojom osobnom rozvoji a priznám sa, že s veľkým očakávaním som do toho nešla. Potrebovala som sa však pohnúť dopredu, v čom mi bránili moje rôzne bloky, ktoré ma nielen vyčerpávali, ale ktoré som tlačila pred sebou ako balvan s nádejou, že raz sa ich snáď nejako zbavím. Po dlhoročnom neúspechu mi stačilo 6 dlhých rozhovorov s Bernardom a odrazu je akosi ľahšie a svetlejšie okolo mňa.Na Bernardovi obdivujem jeho profesionalitu, diskrétnosť, spoľahlivosť, citlivosť a prístup k samotným problémom, nenásilné učenie podstaty a v neposlednom rade jeho záujem o svojich klientov. Ja som dlho váhala, kým som Bernarda oslovila, ale teraz banujem, že som to neurobila už skôr. Bernard, ďakujem Vám za všetko.”

Ľubica

“Pána Koprnu som oslovila pred cca 3 mesiacmi na základe jeho článkov. Zapojila som sa do programu, kde ma p. Koprna koučoval a dodnes s nim spolupracujem. Bola som na križovatke života, čo sa týkalo pracovnej aj životnej oblasti. Oslovila som p. Koprnu s cieľom nájsť odpovede vo svojom vnútri, prečo stojím na jednom mieste a nedokážem sa (vnútorné strachy, nevyriešené emócie, bloky) pohnúť z jedného miesta a z jedného myšlienkového kolotoča…Začala som byť zúfalá sama zo seba…Vďaka p. Koprnovi som hneď po prvom telefonáte/koučingu mala niekoľko vnútorných uvedomení – tzv. „aha efektov“ a hneď po prvom telefonáte som začala praktizovať „domáce úlohy“ , ktoré som si zadala ja prostredníctvom otázok a správneho nasmerovania môjho vnútra a myšlienok pánom Koprnom.

P. Koprnu vnímam ako veľmi profesionálneho, dôveryhodného, zároveň otvoreného, priateľského kouča/speakra/mentora. Verím tomu, že správni ľudia k nám prichádzajú v správny čas. Som rada, že som sa pracovne, ľudsky posunula už teraz po 3 mesiacoch spolupráce o veľký kus ďalej. Nie je to jednoduchá cesta, ale pre mňa veľmi obohacujúca. Stojí to za to! Našla som odpovede na mnoho otázok vo svojom živote. Ďakujem pekne.”

Erika Presperínová, Human Resources

„Bernard mi priniesol do života hlavne disciplínu a pokoj. Každé jedno naše sedenie je pre mňa obohatením. Vďaka spolupráci s ním ňom som si uvedomila svoje skutočné priority a upravila aj vzťahy. Posúva ma aj v mojej kariére čoraz vyššie. Som vďačná za jeho trpezlivosť a profesionalitu. Veľké ĎAKUJEM“

Mária Sekeráková, Výživový poradca v spoločnosti LR

“S Bernardom pracujem uz 1,5roka. Za ten čas mám skutočne pocit,že na sebe pracujem a osobnostne rastiem. Najviac to cítim v práci, kde sa pysim timom ľudí,ktorí chcú byť pod mojím vedením úspešní a darí sa im to. Učím sa pozerať na  problémy s nadhľadom, mať pod kontrolou svoje emócie a všetko čo sa naučím podávať ďalej. Jedine tak to ma význam.Ďakujem.”

Miroslava Vyskočáni, Manažér, Slovenská sporiteľňa, a.s.

O seminároch

“Mne dal tento kurz koučingu naozaj veľmi veľa zručností. Mám síce vyštudovanú psychológiu, ale stratégie a rady, ktoré som sa naučila o rozmýšľaní klientov a prinášaní výsledkov, to sa s tým nedá ani porovnať. Mne sa najviac páčili praktické cvičenia a profesionálny prístup školiteľa. Všetko geniálne. Veľmi dobre investované peniaze. “

Veronika Kováčová, Kouč osobného rozvoja.

“Bernard je jeden z mala, ak nie jediný, ktorý na seminári nehovorí “omáčku”. Na jeho seminári Úspešný kouč som pochopila, že teoretikov máme dosť, ale jedinečnosť Bernarda spočíva v tom, že hovorí veci z praxe. Povie všetky praktické kroky, ktoré musíte urobiť pred tým, než sa dáte na dráhu kouča. Jeden z dôležitých AHA momentov som zažila, keď hovoril o tom ako je dôležité “dať ľudí do rovnováhy”… Áno, práve v psychickej nerovnováhe vidíme veci inak, väčšinou negatívne…dívam sa inak na seba, na svoje okolie, verím, že budem vedieť ľuďom pomáhať! Odporúčam Bernardov seminár pre tých, ktorí chcú jasne, zrozumiteľne a jednoducho odkomunikované fakty, prijemnú energiu, záujem o ľudí, ústretovosť a celistvosť. Bernard by po svojich skúsenostiach pokojne mohol zostať žiť v Austrálii či v Amerike. Ja som rada, že ho máme na Slovensku, lebo práve takto nastavených ľudí naša krajina potrebuje:-)”

Klaudia Krutilová, Fitness trénerka

“Trochu som váhala či na seminár ísť, nakoľko som certifikovaný kouč a nedávno som absolvovala v Prahe kurz “Osobní brand kouče”. Som veľmi rada, že som sa nakoniec rozhodla. Za jeden deň som dostala NEUVERITEĽNÉ MNOŽSTO CENNÝCH INFORMÁCII. Cenných z pohľadu ich POUŽITIA V PRAXI. Celý kurz je o tom, ako dať všetko čo vieme do praxe a ako to celé zhodnotiť. Ako byť autentický a pritom ZAUJAŤ A OSLOVIŤ svoju cieľovú skupinu. Ako pracovať s klientom a AKO VŠETKO ZÚROČIŤ V PODOBE SPOKOJNÉHO KLIENTA A PRE NÁS PRÍJEMNÉHO FINANČNÉHO OHODNOTENIA. Aj napriek množstvu informácii a témam prebiehal celý deň vo veľkej pohode a čase pre akékoľvek individuálne otázky či podnety.”

Magdaléna Bacová, Kouč osobného rozvoja a zakladateľka Lilium Centra

“Na seminári som sa cítila veľmi dobre, dalo mi to veľa, hlavne to bolo podané v mojej reči, čo ma potešilo, oceňujem že sa nepreberalo nič zbytočné, bolo to len k téme a všetky informácie sú pre mňa takou základovou doskou, teraz sa teším na to ako so sebou aj tým čo som dostala od Vás začnem pracovať….nakoplo ma to Najviac by som vyzdvihla to, že môžeme zostať v kontakte v prípade nejakej pomoci vo vývoji.”

Adriana Ščurková, Umelkyňa

“Investícia peňazí a času za seminár bola určite na mieste. Prioritne som si odniesla 2 veľmi podstatne AHA momenty. Postoj ku koučingu-podnikaniu ako takému, nenechať sa „uštvať“ klientami, ale byť pánom situácie a nový pohlaď na negatívne udalosti v živote. Ja osobne určite odporúčam každému.”

Janka Berková

“Bernardov seminár je úplne iný, ako všetky, ktoré som doteraz absolvovala. V jeho prípade nejde o nijakú abstrakciu. Páčia sa mi ľudia, ktorí sú vecní, trefní, dokážu vyjadriť podstatu veci, poskytnú vám niečo hmatateľné a konkrétne. Bernard k takýmto ľuďom jednoznačne patrí. Ak si nie ste niečím istý, po jeho seminári budete presne vedieť čo robiť a ako. Pre mňa jednoznačne nezabudnuteľný seminár s jednoznačným záverom. Hovorí sa lepšie raz vidieť ako dvakrát počuť a ja jednoznačne odporúčam zažiť Bernarda.”

Erika Miháliková, Cvičiteľka a inštruktorka Zumby

“Seminár Úspešný kouč od Bernarda bol vynikajúci. Bernard dokáže jednotlivé témy podať veľmi jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom. Vďaka tomu nadobudnete pocit, že dokážete čokoľvek a nič Vám nebráni v úspechu. To najlepšie na tom je, že čokoľvek skutočne dokážete, ak začnete aj konať. Bernard Vám pomôže zbaviť sa bariér, ktoré dlhodobo so sebou nosíte a pomôže Vám pozrieť sa na veci z nadhľadu. Následne zostane len na Vás, či to všetko využijete a pustíte sa do akcie :)”

Jaroslav Sedlák, Regionálny riaditeľ predaja ASO VENDING

“Seminára Úspešný kouč som sa zúčastnila zo zvedavosti. Chcela som sa dozvedieť, ako by som poznatky o koučovaní dokázala využiť vo svojej pracovnej pozícií výkonnej riaditeľky. Milo ma prekvapilo, že prehlbovanie informácií a vedomosti v tejto oblasti malo svoje pokračovanie – program o produktivite. Bernard ma na seminári inšpiroval a nadchol natoľko, že som si tento program poctivo prešla krok po kroku a musím konštatovať, že vôbec neľutujem. Výrazne mi to zlepšilo nielen pracovný život, ale i ten súkromný. Som omnoho viac vyrovnanejšia a s pokojom zvládam aj komplikované situácie! Na ľudí v mojom okolí pôsobím, že som vyrovnanejšia, šťastnejšia a dokonca som vraj aj omladla.”

Monika Mikuláková, Výkonná riaditeľka, FORMA PLAST s.r.o.

“Keď som zvažovala prihlásenie na Váš seminár, vedela som, že už nechcem počúvať len čistú teóriu o tom, čo je koučing a ako koučovať, pripadne doplnený o pár praktických rád. Ale seminár Úspešný kouč bol pre mňa milým prekvapením. Je to seminár nadupaný pre mňa potrebnými praktickými informáciami a hlavne už viem, čo presne robiť a nie len mat akú takú predstavu. Naučila som sa veľa užitočných veci, ktoré viem využiť vo viacerých oblastiach. Takže za mňa jednoznačne ÁNO.”

Lucia Belianská

“Pred absolvovaním tvojho seminára som si nevedela celkom dobre predstaviť, čo mi to prinesie do mojej práce finančného sprostredkovateľa, aj keď viem, že v tejto profesií musím byť tak trochu psychológ. Už po krátkej dobe vidím pozitívne výsledky pri komunikácii s klientom – viditeľne ľahšie zvládam ich negatívne emócie a viem im pomôcť viac, než len vo finančnej sfére, kvôli ktorej ma vlastne vyhľadávajú. A keďže mojou métou je vybudovať si vlastný tím, tak už teraz presne viem, ako informácie zo seminára využijem pri vedení ľudí, aby sme boli skvelý kolektív.

Daniela Múčková, Finančný sprostredkovateľ, FIncentrum a.s.

“Zo seminára som mala vynikajúci pocit, bola som nabitá pozitívnou energiou, ktorou sršali všetci účastníci a rečník. Od seminára som sa začala na mnoho vecí pozerať úplne inak a robím to tak až dodnes a dúfam, že už navždy. Hlavne problémy v práci riešim inak a inak nad nimi rozmýšľam a potom sa mi často stáva, že sa so mnou radí aj môj nadriadený, čo je veľmi potešujúce. Vrelo Bernarda odporúčam. Skúsenosti a poznatky z jeho seminára mi výrazne zvýšili kvalitu môjho života.”

Miroslava Vyskočáni, Manažér, Slovenská sporiteľňa, a.s.

“Seminára Úspešný kouč som sa zúčastnila z dôvodu posunutia sa v koučovaní a z dôvodu vlastnej sebareflexie. Počas neho som si uvedomila niekoľko chýb, ktorých som sa dopúšťala a posunula som sa najmä v nazeraní na životné krivdy, s ktorými som sa naučila pracovať. Verím, že získané poznatky budem môcť aplikovať stále viac a viac do praxe a že úspešným koučovaním pomôžem nielen sebe, ale aj ostatným. Seminár odporúčam všetkým, ktorí sa chcú posunúť, osobnostne či profesne :-)”

PhDr. Marcela Václavková Konrádová, MBA, cert. Mgmt.

„Za mňa ešte raz veľká vďaka za skvelý deň na Vašom seminári, ktorý mi nielen objasnil lepšie tri princípy a priniesol množstvo užitočných informácií, ale hlavne uistil ma v tom, ktorým smerom ísť. Vaše podanie bolo veľmi príjemné, priateľské, originálne a ešte aj zábavnė. Rada prídem aj na iné Vaše semináre.“

Lucia Orságová

“Chcela by som Vám ešte raz poďakovať – Ďakujem, Ďakujem, Ďakujem.
Váš seminár bol úžasný, počas neho som v sebe zodpovedala kopec otázok, ktoré nosím už dlhšie.Vedela som, že odpovede sú vo mne a že čoskoro prídu. A prišli. Viem, že človek prichádza na všetko v ten správny čas a ja som veľmi rada, že ten čas nastal práve teraz.
Tiež ma teší, že Váš seminár zaujal aj môjho manžela, hoci viem, že on kouč nebude, lebo on má iné hodnoty a ciele :D, ale určite mu tieto veci pomôžu pri podnikaní a pri práci s ľuďmi. A budem ho koučovať ja. Čo vlastne už aj dlho robím, lebo všetko prečítané, všetko, čo pochopím mu hovorím a predstavte si, že on to aj vždy použije, keď potrebuje :D
Keď sme sadli v sobotu do auta, boli sme obaja ticho, nemali sme silu ani rozprávať a asi sme obaja premýšľali, začali sme hovoriť až pri večeri v Martine. Mala som pocit akoby ste mi priniesli chýbajúce puzzle a ja pomaly (naozaj pomaly), s rozvahou to teraz skladám do mojej skladačky. Až dnes som sa z toho nejak spamätala a idem sa zbaviť emočnej batožiny, veľmi sa teším..hoci mám pocit, že časť batožiny som už nechala v Piešťanoch :D.
Teším sa na to množstvo informácií, ktoré teraz idem zbierať. Veľa toho som už vedela, len som to potrebovala doťuknúť. Literatúru tohto typy som začala čítať už v 12tich (vtedy som prežila moje dno), hoci to bola len L.L.Hay, Dr. Joseph Murphy, Norman Vincent Peale a veci tomu podobné, keďže pred 16 rokmi v knižniciach toho veľa nebolo, aspoň v malom mestečku, v ktorom som žila. Dlho som hľadala smer, kam sa mám uberať, stála som teraz na križovatke a vlastne tomu, čo som vždy chcela, som sa venovala už pred 16 rokmi (a presne, aj na mňa sa všetci divne pozerali, nemohla som o tom hovoriť verejne, volali ma filozof a vlastne teraz chápem, že to bola pochvala). Verím, že to je tá správna cesta a že som na to teraz už aj dozrela :D Ďakujem ešte raz! Nech sa Vám darí a som rada, že som mala tu česť Vás spoznať (nebola to náhoda, na tie som prestala veriť v 12tich :D)

Simona Barvirčáková

“Prácu a projekty Bernarda sledujem už dlhšie obdobie. Seminár “Úspešný kouč” bol vynikajúci a splnil moje očakávania viac ako som si predstavovala. Tento seminár bol úplne iný, ako tie, ktoré som absolvovala. Všetky informácie a poznatky boli podané na profesionálnej úrovni a pritom veľmi ľudsky a zrozumiteľne. Najviac oceňujem praktické cvičenie, ktoré mi ukázalo správnu cestu “vnímania” klienta a jeho prejavu…Tento seminár nebol o poučkách, definíciách a motivačných frázach, ale o reálnych cvičeniach, ktoré mi budú nápomocné. Oslovil ma prejav Bernarda, jeho vystupovanie a vysvetľovanie situácií na základe vlastnej skúsenosti.  Veľmi si vážim, že nám Bernard odovzdal svoje poznatky aj z oblasti marketingu pri práci kouča. Myslím si, že tento seminár je pre ľudí, ktorí chcú osobne rásť a zároveň pomáhať samým sebe ako aj sprevádzať iných pri odhaľovaní ich vlastného potenciálu.”

Mgr. Mária Mellenová, Finančný konzultant AlfaLife

“Bernard Koprna ma úprimne presvedčil o tom, prečo je majstrom v tom, čo robí. Kurz bol veľmi príjemný a jasný a odniesol som si z neho informácie, ktoré som zatiaľ nikde nepočul a netušil som, že koučing skrýva aj niečo takéto. Otvorilo mi to oči a zasa som viac pochopil, čo skutočne obnáša koučovanie na vyššej úrovni. Po týchto informáciach jednoducho verím, že sa stanem tým úspešným koučom, ktorý sa odlišuje od svojej konkurencie.”

Lukáš Tužinčin, Šéfredaktor magazínu Svet Úspešných

“Dlhší čas som sa pohrávala s myšlienkou prihlásiť sa na seminár o koučovaní. Jedného dňa som na facebooku objavila reklamu na seminár “Úspešný kouč”, ktorý som prednedávnom aj absolvovala a každému ho môžem len odporučiť. Ani na chvíľu som neoľutovala, že som si vybrala seminár vedený Bernardom. Milý a priateľský človek, skvelý odborník a výborný rečník, ktorého je radosť počúvať. Na seminári som sa dozvedela množstvo informácií, ale hlavne som si vyskúšala praktické cvičenia, dostala som cenné rady a utvrdila sa v tom, že sa chcem venovať koučingu. Myslím si, že Bernard je človek na správnom mieste a dokáže človeka tak motivovať a “nakopnúť”, že je to až neuveriteľné. Odporúčam každému, kto chce niečo zmeniť vo svojom živote, alebo sa priamo venovať koučingu.“

Mgr. Michaela Urban, Autorka knihy Listy z bielej izby

“Vďaka seminaru Úspešný kouč som mala možnosť hlbšie preniknúť do čara koučingu. Ľudská myseľ je plná neuveritelnych možností. A keď už máte pocit, že ste dosiahli istú úroveň vedomia, koučing vám ukáže, že to zďaleka nie je všetko. Fascinujúce natoľko, že mám chuť skúmať tento fenomén hlbšie a preto som sa zaregistrovala aj do mentorskeho programu.”

Ľubica Sebin, Učiteľka

“Seminár ” Úspešný kouč” je skvelý pre každého, kto sa chce vo svojom živote zlepšovať, posúvať vpred, má chuť objavovať v sebe nové zručnosti a uľahčiť si život, či už v pracovnom alebo v súkromnom živote. Na seminári okrem nových informácií a zručností, spoznáte aj nových ľudí a získate nové priateľstvá. Je to efektívne investovaný čas nielen pre seba, ale aj pre vaše okolie.”

Ivana Schanz, Obchodný zástupca, Prvá stavebná sporiteľna, a.s.

“Bernard, je mi jasné, že neriskuješ vôbec nič, keď si takýto veľkorysý…99% ľudí o týchto informáciách ani netuší…učím sa a docvakáva mi veľa veci… veľa sa ešte musím učiť a ešte mi len docvaknú…ďakujem, ďakujem, ďakujem…úprimne…riadim sa pocitmi a preto ďakujem…obdivujem ľudí, ako si ty.”

Edit Tóthová

“Seminár Úspešný kouč mi umožnil vhľad do toho, ako sa dá úspešne živiť koučingom. Seminár je plný praktických tipov, užitočných informácií a pán Koprna ma v najlepšom pozitívnom zmysle oslovil jeho otvorenosťou, autentickosťou a jeho skvelým prístupom ku klientom. Rozsah zdieľania vedomostí a zručností pána Koprnu (nielen) v rámci tohto seminára je top.”

Alena Krchňavá, Kouč osobného rozvoja

Seminár “Úspešný kouč” bol jednoznačne skvele strávený deň so super ľuďmi. Nakoľko som mala za sebou polročný koučingový výcvik, očakávala som, že budem počuť už známe veci, len v inom podaní. Na moje prekvapenie sa tak nestalo, o Demartiniho metóde, s ktorou pracuje Bernard, som nikdy nepočula. Je veľmi zaujímavá a obohacujúca aj pre ľudí, ktorí sa nechcú koučingu venovať profesionálne, ale pracovať na osobnom rozvoji, takže seminár odporúčam naozaj každému

Miroslava Makešová

“Seminár “Úspešný kouč” nielen naplnil, ale aj predčil moje očakávania. Žiadne zbytočné omáčky, šlo sa rovno na vec. Bernard nám poskytol praktické cvičenia, rady a postrehy z vlastnej praxe. Ukázal nám nástroje na koučovanie nielen druhých, ale aj samých seba. Veľmi oceňujem, že nás zasvätil aj do marketingovej časti, poradil, ako sa zorientovať na trhu a vedieť predať samých seba. Keďže sama som školiteľka, viem oceniť aj jeho podanie a komunikáciu s účastníkmi školenia – potešil ma priateľský, sympatický a otvorený prístup. Som presvedčená, že tento kurz je prínosom pre každého, kto sa chce stať koučom alebo pracuje v oblasti akéhokoľvek poradenstva. Dokonca aj pre tých, ktorí neuvažujú o kariére kouča, ale cítia, že si potrebujú upratať vo svojom živote. Nástroje a informácie, ktoré na seminári dostanete sú ozaj mocné, je už potom na každom z nás, ako s nimi naloží.”

Miroslava Atanasová, Školiteľka, autorka, kariérová poradkyňa

„Ďakujem za príjemne a aktívne strávenú časť víkendu, ktorá verím, prinesie nielen mne krok k ďalšiemu osobnému rozvoju ale som presvedčená, že získané vedomosti prenesiem do zručností v prospech nielen seba ale i svojich klientov a spolupracovníkov.Páči sa mi, že pán Koprna čo sľúbil i splnil a moje očakávania zo semináru Úspešný kouč naplnil. Naviac je to veľmi príjemná bytôstka, s ktorom sme sa okrem vzdelávania i pobavili. Nestrojený, priateľský a zároveň vzbudzujúci prirodzený rešpekt k jeho skúsenostiam a prezentovaným úspechom. Je viacero foriem koučovania a spôsobov,  podanie koučingu pánom Koprnom bolo príjemné a mne veľmi blízke. Počas zhusteného predstavenia koučingu som sa oboznámila s prácou s klientom pred, počas a po spolupráci, mám predstavu o správnych postojoch kouča, prešli sme princípy koučovania v praxi a čo je pre mňa a moju prax pridanou hodnotou, naučila som sa a ďalej budem aplikovať v pracovnej i súkromnej oblasti schopnosť zbaviť klienta (i blízku osobu) negatívnych emócii pomocou veľmi praktickej metódy, ktorú nám pán Bernard Koprna predstavil. Osobne za seba môžem potvrdiť nielen že táto metóda funguje, ale i pomáha. Z môjho pohľadu – pán Koprna má čo ukázať, odovzdať a prajem mu veľa ďalších úspechov nielen pri koučovaní a pracovnom živote ale i v súkromí.“

Martina Poláčková, Mediátor, právnik

“Každý, kto ma zámer stať sa koučom osobného rozvoja, by sa rozhodne mal zúčastniť na tomto seminári. Dostane na ňom kopu cenných informácií a rád od skúseného kouča. A nemusí si tie informácie zháňať nikde, lebo tu ich dostáva ako na podnose. Cena je taktiež primeraná. Okrem toho sa človek veľa dozvie aj o osobnom rozvoji. Takže seminár odporúčam aj všetkým ľuďom, ktorí sa rozhodli pracovať na sebe a na svojom osobnom rozvoji.”

Ľubomír Mendel, Formenmanagement Process Engineering, Contitech Vibration Control Slovakia s.r.o

“Seminár “Úspešný kouč” s pánom Koprnom bol pre mňa jeden veľmi príjemne strávený deň. Neboli to len motivačné omáčky, ako je zvykom na iných školeniach, ale veľmi praktické veci, reálne príklady a cvičenia, no zároveň podané vtipne a zrozumiteľne a to je pre mňa osobne najdôležitejšie. Určite využijem cvičenia, čo som sa tam naučila a už využívam najprv pre seba, no a v budúcnosti aj pre ostatných. Takže seminár “Úspešný kouč” určite odporúčam.”

Monika Paulová, Kouč osobného rozvoja

“Na seminári Úspešný kouč sa mi veľmi páčilo. Bernarda som pred tým poznal len z online sveta. Teraz som sa naživo mohol presvedčiť, že vie o čom hovorí a bolo z neho cítiť dlhoročné skúsenosti. Tento seminár bol iný, ako ostatné. Bernard je veľmi silná osobnosť, ktorá na mňa pôsobí maximálne pozitívne. Veľa krát počas dňa sme sa nasmiali. Osobne som sa chcel naučiť lepšie koučovať a mal som pár poriadnych AHÁ momentov, ktoré si, ale nechám pre seba. Investícia do semináru sa mi vrátila ešte pred jeho začiatkom. Takže som maximálne spokojný. Odporúčam každému, kto už “kúsok” koučuje a chce sa posunúť ešte ďalej.”

Ing. Peter Čelko, Konzultant direct response marketingu

“Seminár Úspešný kouč, na ktorom som sa zúčastnila už po druhý raz, ponúka množstvo skvelých návodov a odporúčaní ako koučovať či ako rozbehnúť vlastný biznis v koučingu. Je výborný pre tých, ktorí sú len na začiatku, ale aj pre tých, ktorí už nejakým spôsobom koučujú. Bernard mi aj tento rok poskytol kopec nápadov, čo by som mohla spraviť, aby som bola lepší a úspešnejší kouč. Tiež som si uvedomila, ako sa môžem lepšie postarať o mojich klientov a zároveň im pomôcť efektívnejšie plniť si svoje sny a dosahovať ciele. Zároveň som na seminári dostala návody ako predávať a robiť marketing, čo je dnes nutná súčasť úspešného fungovania v online, ale aj v offline svete”

Bc. Ing. Andrea Dzurošková, Mentor a certifikovaný ICF kouč

Na seminár Úspešný kouč som sa prihlásila s očakávaním, že sa naučím koučovať a viesť mojich budúcich spolupracovníkov, lebo som sa rozhodla, že po 19 rokoch mojej činnosti by som mohla začať odovzdávať moje poznatky a skúsenosti iným.
Uvedomila som si na ňom, že veľa vecí, ktoré sme preberali už vlastne robím aj pri mojich klientoch.
Zažila som AHA moment pri tom ako Bernard povedal, že: „To Ty si len myslíš!“ Doslova sa mi akoby rozsvietilo v hlave. Že čokoľvek si povieme, že nedokážeme, tak to je len naša myšlienka a vôbec to tak nie je.
Najviac vo mne zarezonovalo, keď nám hosť seminára Jaroslav Sedlák vysvetlil úplne jednoduchým spôsobom ako sa máme naučiť predávať a vlastne, že celý život je len o predaji a aké je to vlastne jednoduché, keď pochopíme 4 základné princípy.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem za ďalšie uvedomenia v mojom živote.

Iveta Vaculovičová , Finančný sprostredkovateľ, Brokeria

“Seminár hodnotím ako vynikajúci, kouč a rečnik,  p.Bernard Koprna,  nás veľmi priateľsky a neformálne viedol do “sveta” koučovania a osobnostného rastu, na príklade zo života a kazuistike jednej z nás sme sa aj zasmiali, aj sme si uvedomili dôležitosť filozofie a pravidiel koučovania v každodennom živote, vo vnímaní seba samého a aj klienta v jednotlivých situáciách. Počas seminára mi “prišlo niekoľko AHA momentov”, pretože častokrát až pri takýchto vzdelávaniach si človek uvedomí, že všetci máme oblasti v živote, na ktorých ešte treba popracovať, kde je naše citlivé miesto a iba vďaka tomuto uvedomeniu sa môžeme posúvať vyššie v osobnostnom rozvoji a v kvalite života. Venujem  sa aromaterapii a denne pracujem individuálne s klientami, po profesionálnej stránke hodnotím seminár ako veľmi dobre pripravený, prepracovaný, žiadne dlhé rozprávania, veľa praktických rád do života a profesie, ktoré sa dajú hneď aplikovať. Bernard je milý, priateľský, so zmyslom pre humor, pripravený z praxe odborne odpovedať na otázky a poradiť, je príkladom toho, že skutočne “žije to, čo učí”, ďakujem,”

Darina Šipošová, Esenciálne oleje Young Living

“Seminár bol pre mňa maximálnym zhrnutím tých najpodstatnejších informácií, ktoré by človek, ktorý chce žiť šťastný a spokojný život a sprevádzať k nemu iných, mal mať, vedieť a žiť to. Osobne bol seminár pre mňa veľkou podporou a povzbudením, že ak je človek odhodlaný, v hĺbke svojho srdca cíti čomu sa chce venovať a má to pre neho zmysel, že sa netreba donekonečna naháňať za rôznymi certifikátmi, potvrdeniami a neustále sa cez potvrdenia zvonku uisťovať že už je konečne dosť dobrý a môže. Dostala som do rúk funkčné nástroje, múdre rady a zbavila sa pochybností. Z celého srdca ďakujem.”

Michaela Paulenová, Ministerstvo vnútra SR

“Pre mňa to bol inšpiratívny deň , chcela som si pozrieť a absolvovať seminár aj u niekoho iného , ako tam kde ma posiela moja materská firma . Preto som sa sama chopila iniciatívy a na sociálnej sieti ma zaujal váš seminár . Očakávania splnil , viem sa na veci pozerať z iného uhla pohľadu a viem byť lepším koučom pre môj tím , ktorý posúvam profesijne dopredu . Som zástancom filozofie – stručne , jasne , zrozumiteľne ! A to som na seminári dostala , ďakujem.”

Gizela Kevélyová , Déja Vu salón krásy Nové Zámky

Čo ma oslovilo:
• osobnosť lektora – verný svojej reputácii (priateľský) i počas celého dňa,
• vysvetľovanie situácií cez vlastnú skúsenosť lektora
• používaný slovník pri vysvetľovaní – jednoduchosť, priamosť, otvorenosť
• poukázanie na to, aké je dôležité vystupovať „na domácej pôde“
• pojem seba-sabotovanie som predtým nepočula a pritom ho mnohí máme v slovníku cez vlastné správanie sa.
• dostali sme konkrétne cvičenia, ktoré som hneď na druhý deň mohla a aj aplikovala v praxi
• páčilo sa mi, že lektor na praktickom príklade vysvetlil chybu, ktorú urobil – vysvetlil dôležitosť miesta (rokovanie s Allianz)
Pre koho seminár je určený:
*pre ľudí, ktorí chcú podporiť svoju výnimočnosť a zároveň sprevádzať iných pri objavení ich výnimočnosti.
Pre koho seminár nie je určený:
*pre každého, kto nechce niesť zodpovednosť za svoj život. Seminár môže byť súčasťou životného príbehu každého z nás, ale musíme sa pre to rozhodnúť

Erika Michálková, PSA Peugeot Citroën

Svět kolem nás vždycky plyne podle nějakých pravidel. Vytvoří kolem nás strukturu a my se do té struktury, do sítě ze zaběhnutých zvyklostí trefujeme pomocí svých zkušeností. Podle toho, co nás naučili rodiče i společnost. Dobře víte, že čím je člověk starší při seznamování se s něčím novým, tím je jeho síť vnímání odlišnější a připojení k nové síti bývá mnohdy obtížné. Připomíná mi to film Apollo 13, kde v krizové situaci hrozí kosmonautům havárie a potažmo smrt ve vesmírném prostoru. Úkolem „Houstonu“ je nabídnout řešení záchrany postavené na propojení něčeho čtvercového s čímsi kulatým. Podobný pocit jsem měl já při poslechu přednášky, kdy můj životní systém získaný v socialismu nešel napasovat na síť, o které jsem slyšel.

Když jsem se o téma koučinku začal zajímat, našel jsem samá velká školení, školy nebo kurzy. Byly na několik dní a stály takové částky, které mě odrazovaly. Chtěl jsem o koučinku něco vědět, ale jen tak nakouknout pod pokličku. Objevit jeho principy a zaměření, kam směřuje a v jakých rovinách se pohybuje. Toužil jsem po ochutnávce, takové, jako když vám někdo nabídne vzorek něčeho. Kousek filmu, přednášky, knihy a vy se pro to nadchnete a hned běžíte do kina nebo knihkupectví. Taková byla moje představa a zdála se být nesplnitelná. Vypadalo to, že není možné v tomto moři jen smočit palec u nohy, ale musíte rovnou skočit z útesu a plavat jako o život. Díky mé přítelkyni, mému druhému já, jsem se dozvěděl o semináři Bernarda Koprny, který byl na jeden den. Byl finančně přístupný, a navíc v krásném lázeňském městě Piešťany.

Stejně jako se o vás postarají v lázních, připraví koupel, zábal nebo úžasnou masáž, jsem se ponořil do vod zcela nových koučových informací. Bylo to asi jako když posloucháte přednášku o kvantové fyzice a přednášející to říká tak, že většině rozumíte, skládá se před vámi systém a všechno je formou velmi sdělnou. Asi jako když si jen tak povídáte někde v příjemné restauraci. Podstata koučinku se přede mnou otevírala jako kopcovitá krajina, horizont za horizontem a na trase byly jednotlivé zastávky, které osvětlily problém nebo jen zazvonily vtipnou poznámku z praxe lektora. Koučink byl jako lázeňská procházka, pohodlná, příjemná, poučná i veselá, a hlavně nebylo tady tradiční únavy a ospalosti, jak je známe z jiných seminářů s těžkou tématikou. Prostě paráda.

Nebyl jsem v kosmickém prostoru a nehrozila mi smrt ve vakuu, ale význam informací byl pro mě téměř zachraňující. Všechno mě jednoduše nadchlo a mám obrovskou chuť se s tímto tématem popasovat. Byl jsem vzorně motivován. Ale čeho si cením nejvíc byla praktičnost a jednoduchost podání i jistota ve slovním projevu, která uklidňovala umožňovala vnímat podstatu. Za ten den jsem se dozvěděl obrovské množství informací, příkladů, zkušeností z praxe a vším se táhla jako nit, kromě humoru i láska k tomuto oboru a odvaha jít s kůží na trh, sdělit všechno. Tady to máte jako na dlani a zkuste jít svou vlastní cestou. Pane Koprna, moje velké poděkování za celý ten krásný motivační den.

Petr Mičola, Zahradní architekt v Olomouci

“Certifikovaného seminára Úspešný kouč som sa zúčastnila už druhý krát, dozvedela som sa opäť niečo nové. Takže ak ste na tomto seminári už aj boli, určite odporúčam zopakovať, pretože Bernard stále pridáva niečo nové. Tak ako aj minule, aj teraz to bol príjemný zážitok, celý deň som sa cítila skvele. Na seminári vládla priateľská uvoľnená atmosféra čo je veľké plus aspoň pre mňa. A práve začínam s koučovaním a marketingom a pre obe oblasti mi tento seminár veľa dal.”

Annamária Vetráková, Osobnostný kouč, zakladateľ blogu zivotsnov.sk

“Bernarda poznám už niekoľko rokov. Páči sa mi jeho práca, možno aj to bol dôvod, prečo som s ním začala znova spolupracovať. Momentálne využívam jeho mentoring. Tento týždeň som mala veľmi zlé obdobie, ktoré mňa, ako sa hovorí, položilo „znova na lopatky“ a Bernard mi navrhol, aby som prišla na jeho seminár „Úspešný kouč“, kde sa preberajú cvičenia, ako zvládnuť takéto situácie. Keďže som bola dosť v zlom citovom rozpoložení, hneď som súhlasila.

Môžem Vám povedať, že okrem toho, že som sa naučila veľa nových a inšpirujúcich techník ako viesť svoj tím, naučila som sa 9 vecí, ktoré ľuďom bránia dosahovať svoje ciele a hlavne som zistila, že nie všetky sú naše prekážky, ale len výhovorky, tak som zažila aj niekoľko „AHA momentov“, kde som si uvedomila, že to čo mi doteraz najviac vadilo na druhých, že mi v konečnom dôsledku najviac pomáha v mojom osobnom rozvoji. Začala som sa na tieto situácie pozerať úplne inak a dokonca pri jednom uvedomení som sa z vďačnosti až rozplakala, čím sa mi veľmi uľavilo. Teraz sa na tieto situácie pozerám úplne inak.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem za toto uvedomenie a iný pohľad na môj veľký problém, s ktorým som sa trápila už 30 rokov.”

Iveta Vaculovičová, Finančný sprostredkovateľ, Brokeria

Seminár “ Úspešný kouč“, ktorý som absolvovala 4.5.2019 v Piešťanoch pod vedením p. Bernarda Koprnu odporúčam každému kto zistil, že potrebuje do svojho súkromného alebo pracovného života čerstvý vietor.
Získate nový pohľad na seba a svoje okolie, na veci ktoré vás ovplyvňujú a do akej miery to viete mať po kontrolou.
Seminár nebol len teoretickou prednáškou o tom, čo a ako máme robiť, ale boli tu praktické ukážky ako vplývať na iných ľudí a zároveň sa naučiť ovládať aj samých seba.
Zo školenia som sa vrátia nabitá energiou, inšpiratívnymi podnetmi, ktoré začínam zavádzať do svojho života.
Stretla sa tu veľmi príjemná spoločnosť, čo ešte prispelo k skvelej atmosfére. Týmto kurzom sa všetko len začína, pretože každý účastník dostal možnosť ďalšej spolupráce s p. Kopnom. Som presvedčená, že túto ponuku o veľkej miery viacerí zúčastnení využijeme.
Som rada, že som mala možnosť sa tohto seminára zúčastniť.

Bc. Ľubica Hrablíková, Lektor

“Bernarda Koprnu som stretol na jeho blogu asi pred rokom a v januári som sa prvýkrát osobne zúčastnil jeho seminára pre podnikateľov „Priťahovanie bohatstva“ v Piešťanoch. Po jeho absolvovaní sa na peniaze už nepozerám tak, ako pred seminárom. Viac si vážim cenu svojej práce, stanovil som si min. hodinovú sadzbu a dávam si primeranú odmenu, pretože viem, že si to zaslúžim. Pri podnikaní sa už viac nesnažím znížiť cenu s cieľom za každú cenu získať zákazku. Určil som si svoje limity/hranice , pod ktoré nepôjdem, čo zvyšuje moje sebavedomie a samostatnosť. Za posledných 12 mesiacov sa môj príjem zvýšil o 60% a uvažujem zamestnať pracovníka na plný úväzok, aby som mal viac času pre seba, na rozvoj, hľadanie nových projektov v podnikaní, o čom som predtým ani neuvažoval. Odporúčam každému , kto sa venuje osobnému rozvoju, pracuje na rozvoji podnikania alebo chce zlepšiť svoj život a zvýšiť príjem.”

Ján Jesenský, Expert na BOZP www.azeko.sk

“Niekto múdry raz povedal „Ak sa chcete stať úspešným koučom, musíte byť úplne v pohode so zväčšovaním samého seba“. Bol to Bernard Koprna, a ja som tri dni dozadu netušila, koľko pravdy a reality sa v tejto vete skrýva. Na seminár som šla s tým, že sa niečo nové naučím, no rovnako s myšlienkou, že kouča robiť nechcem a nebudem. Dnes viem, ako veľmi môže myšlienka ovplyvniť názor, zatiaľ čo realita dodá skutočný zážitok. Vzdelávanie Bernarda Koprnu pre mňa zážitkom jednoznačne bolo. Za 10 hodín strávených v skupine veľmi príjemných ľudí som zistila, že koučing je to, čo žije každý z nás, každý deň. Že to nie je diktovanie pravidiel a „poťahovanie šnúrkami“ tak, aby človek začal žiť inak. Koučing je odovzdávanie vedomostí, skúseností, posúvanie iných napred, a je úplne jedno, kde to robíte. Či ste matka, ktorá chce svoje dieťa pripraviť na život, robotník, ktorý chce viesť svoju skupinu zamestnancov, kapitán športového družstva, či vrcholový manažér. Ak máš o jednu myšlienku navyše, ktorú odovzdáš inému, a tým mu zmeníš život, robíš koučing. Záleží len na tom, ako kvalitne a dobre tieto znalosti dokážeš odovzdávať ďalej- ako to spraviť tak, aby to druhá strana prijala a začala podľa toho konať, ako byť v koučingu úspešný..? Je na každom z nás, ako do hĺbky koučing robiť chceme, či potrebujeme. Ja dnes viem, že vďaka semináru Bernarda Koprnu, nachádzam nové možnosti vo svojom pracovnom, no i osobnom živote. A za to mu patrí moja veľká vďaka.”

Ing. Eva Stoklásová, Riaditeľka a zakladateľka Slovenskej asociácie poisťovníctva

“Mne to pomohlo nájsť vo svojom živote hlavné priority. Je dobré keď sa potom človek začne zaoberať tými prioritami a to mu umožňuje 2000 otázok, ktoré na workshope dostane. Výhoda je, že si môže vybrať jednu zo 7 oblastí svojho života a pomocou obdŕžaných otázok sa nad ňou zamýšľať. Človeka v takej chvíli napádajú rôzne užitočné veci, AHA momenty, ktoré mu otvárajú väčší obzor a začne sa na veci pozerať inak, lepšie, tvorivejšie. Naštartuje to kreatívny proces. Zaujímavé na tých 2 dňoch bolo, že som necítil únavu a dokázal som sa sústrediť na odpovede na otázky aj napriek tomu, že sme v podstate pracovali 10 hodín denne. Ako som povedal aj na záver seminára pri hodnotení, ukázalo mi to, že to čo som si myslel, že je mojim najväčším prianím (cieľom) sa týmito otázkami môže zmeniť na úplne niečo iné a človek si dokáže určiť skutočné priority. Takže bolo to fajn a aj prístup školiteľa bol veľmi ústretový. Vždy poradil, keď sme potrebovali trochu postrčiť, prípadne sme nerozumeli danej otázke. Odporúčam to každému, kto sa zamyslel nad svojim doterajším životom, nie je s ním spokojný a chce uskutočniť zmenu. Nie je to jednoduché, ale ak človek naozaj chce zmenu, tak toto je ten správny nástroj.”

Ľubomír Mendel, Formenmanagement Process Engineering, Contitech Vibration Control Slovakia s.r.o

“Vďaka workshopu Majstrovské plánovanie života som sa hlboko zamyslela nad tým, čo je pre mňa v živote naozaj dôležité a na vypĺňaní otázok ešte stále pracujem, odpovede sa môžu časom meniť a naozaj vám to pomôže spoznať samých seba. S dobrým plánom sa dá všetko zvládnuť! A hlavne nikdy nepodceňujte silu pozitívneho myslenia :)”

Mária

Transformačný tréning „Bod zlomu“ – Myslím, že na tréning Bod zlomu sa oplatí prísť. Človek sa tam dozvie veľa užitočných informácií, ktoré si môže okamžite pod vedením kouča vyskúšať na svojej vlastnej koži. V rámci tréningu je dosť cvičení, ktoré pomôžu každému posunúť sa o kus ďalej v osobnom rozvoji. Mne osobne tento tréning pootváral nové veci, nové možnosti, nové uvedomenia, ktoré určite použijem vo svojom živote na jeho zlepšenie. Pochopil som, ako funguje Demartiniho metóda a zistil som, že pomáha zbavovať človeka emocionálnej záťaže. Každý, kto sa rozhodol pracovať na sebe a na svojom osobnom rozvoji, by sa určite tohto tréningu mal zúčastniť. Vrelo vám ho odporúčam.

Ľubomír Mendel, Formenmanagement Process Engineering, Contitech Vibration Control Slovakia s.r.o

“Vážený pane Koprno, Děkuji za pozvání na Váš workshop „Mistrovské plánování života“, kterého jsem se 28.-29.1.zúčastnil.Ač se osobnímu rozvoji věnuji nějaký čas, přesto jsem na semináři objevil další možnosti, jak se v rozvoji posunout dál.A to nejenom nastíněním použití jiných forem zjišťování stavu a nalezení řešení problémů…Již zpracováním 2000 otázek ze sedmi oblastí života mě dovedlo k důkladnému zamyšlení se nad svým životem a budoucností. Najednou jsem všechno viděl jasněji a zřetelněji…a dokázal jsem snáze najít správný směr.Z Vašeho semináře jsem odcházel naplněný pocitem velké úlevy. Vím, že ve svém rozvoji budu o to intenzivněji pokračovat.Tuto cestu bych doporučil všem, kteří třeba mají jasno ve svém životě a chtějí se jen ubezpečit o správnosti cesty.Vřele bych seminář doporučil těm, kteří si svou cestu teprve hledají.Jste vynikající lektor.S pozdravem”

František Zábojník, Konateľ firmy Rovel spol. s.r.o.

“S Bernardom spolupracujem už dlhší čas a v januári som sa zúčastnil seminára Majstrovské plánovanie života. Na tomto seminári som si uvedomil, aké dôležité je plánovať si svoj vlastný život v súlade so svojimi snami a hodnotami vo všetkých oblastiach života. Čo si nenaplánujete, nestane sa. Kvalita nášho života je priamo úmerná našej reakcii na podnety v našom živote, vedomostiam a schopnostiam, ktoré na tejto ceste cielene získavame. Dobrý plán je ako GPS – aj keď zídete z cesty vráti Vás späť . Ja som sa za roky nedopracoval k tomu, čo som získal za tieto 2 dni. Odporúčam každému. Spolupráca s Bernardom je vynikajúca.”

Ján Jesenský, Expert na BOZP www.azeko.sk

Transformačný tréning “Bod zlomu” – Mne tento tréning dal množstvo aha momentov, uvedomila som si, že môj život sa neuberá cestou ktorá je moja ale cesta, ktorou idem je len o prispôsobovaní sa a potrebe vyhovieť všetkým len sebe nie. Neuvedomila som si koľko pocitov krivdy, smútku a hnevu mám v sebe. Pocit viny a rôzne veci z minulosti vo mne ma brzdili vo vzťahoch a práci. Akonáhle som si to usporiadala, prišla úľava, akú som už dávno nezažila. Urobila som si jasno aj v cieľoch a upratala priority. Ďakujem Bernard, ste skvelý človek. Verím, že pomôžete množstvu ľudí zbaviť sa tej emočnej batožiny, ktorou si zbytočne komplikujeme život. Určite to nebol posledný tréning, ktorého som sa zúčastnila.

Mária Sekeráková, Výživový poradca v spoločnosti LR