Rande so sebou

Tento návyk je veľmi jednoduchý. Naplánujte si každý týždeň do kalendára jednu hodinu na rande so sebou.

Častokrát sme počas nášho bežného pracovného týždňa natoľko zaneprázdnení, že nám nezostane čas na seba. Zabúdame sa zastaviť a tak sa iba naháňame v jednom kolotoči.

Rande so sebou je stretnutie, ktoré máte so sebou, na ktorom sa môžete vrátiť k sebe samému, pozrieť sa spätne na to, čo sa vám za posledný týždeň podarilo a porozmýšľať nad ďalším smerovaním.

Je to skvelá príležitosť pozrieť sa na svoj zoznam cieľov, vyhodnotiť, v ktorých cieľoch napredujete veľmi dobre a v ktorých až tak dobre nie.

Môžete si v tomto čase tiež stanoviť nové ciele alebo upraviť tie súčasné.

Je to tiež skvelý čas na užívanie si svojej prítomnosti. Každý z nás potrebuje nejaký čas osamote, čas, kedy môžeme byť sami so sebou a takéto „rande so sebou“ je pre to skvelá príležitosť.

Moji klienti často využívajú tento čas, aby si usporiadali svoje myšlienky, na chvíľu spomalili v tom každodennom zhone a len tak nad vecami rozmýšľali.

Postup

Postup je veľmi jednoduchý. Stačí si iba naplánovať čas, kedy si rande so sebou dáte. A naplánovať si to rovnako ako by ste si plánovali sedenie či stretnutie s inou osobou. Určite si konkrétny čas, miesto a buďte presný.

Neodložte to v poslednej chvíli len preto, že si pomyslíte, že za tú hodinu môžete spraviť niečo iné. Berte rande so sebou vážne. Pretože potom beriete seba vážne.

Ideálna dĺžka takéhoto rande je 60 minút. Každý si dokáže nájsť sám na seba 60 minút za týždeň. A z toho bodu môže rande so sebou kľudne predlžovať.

Obsah stretnutia už nechám na vás. Ale strávte ho so sebou. Žiadne telefonáty kamarátke alebo sledovanie iných ľudí na sociálnych sieťach. Venujte sa sebe.

Aj keď sa koncept možno môže zdať jednoduchý, z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to jednoduché nie je. Ale stojí za to.

Iba táto jedna hodinka času vám môže pomôcť usporiadať si svoje myšlienky, spraviť jasné rozhodnutia ohľadom vecí, ktoré riešite alebo vám pomôže znovu nájsť stratenú mentálnu rovnováhu, z ktorej vás niekedy bežný život a udalosti vytrhnú.

Často môže táto hodinka slúžiť aj ako návrat do vďačnosti.  Či jednoducho užívanie si samého seba.

Takže vrelo odporúčam takéto rande so sebou do svojho života zapracovať. Začnite s jedným rande každý týždeň a od toho to podľa potreby stupňujte.

Toto bol tretí návyk z mojej mini série. Prvým bola vďačnosť, druhým každodenná práca so svojimi cieľmi a tretím je teda Rande so sebou.

Dúfam, že sa vám táto mini séria páčila a ja už pre vás chystám ďalšie užitočné a hodnotné tipy a nápady. Všetko pre zlepšenie vášho života.

Už čoskoro. Zatiaľ držím palce 🙂

Najnovšie články

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Archív

Kategórie

Meta