Práca so svojimi cieľmi

Jedna z najdôležitejších vecí, ktorú môžeme robiť každý deň, je pracovať s našimi cieľmi.

Samozrejme na to, aby sme mohli pracovať s našimi cieľmi nejaké ciele musíme mať, takže prvým krokom je mať zoznam cieľov.

Ale to, čo sa často stane, keď si ľudia spíšu svoje ciele, je, že ten zoznam cieľov ide do šuflíka. Alebo sa zavrie notes alebo dokument v počítači a ciele tam zostanú niekde zatvorené.

Až po mesiaci, dvoch, či po polroku si ľudia spomenú na to, že nejaké ciele majú, no potom už je často neskoro spraviť pre ne všetko potrebné, aby boli dosiahnuté včas.

Takže každodenná práca s cieľmi je skvelý návyk, ktorý nám pomôže mať ich stále na očiach, určiť si úlohy potrebné k ich dosiahnutiu a plánovať dopredu a plánovať včas.

Nie je tajomstvom, že ľudia, ktorí pracujú so svojimi cieľmi denne, sa stanú v dosahovaní cieľov veľmi efektívni. A dosiahnu toho podstatne viac ako ľudia, ktorí svojim cieľom náležitú pozornosť nevenujú.

Pracovať na svojich cieľoch denne je dôležité aj kvôli zameraniu našej pozornosti na tie najvyššie priority.

Pretože ak nevenujeme svoj čas aktivitám s najvyššou prioritou, takými, ktoré nás posunú bližšie k našim cieľom, náš čas sa automaticky vyplní rozptýleniami a nízko prioritnými aktivitami, ktoré nás nikam neposúvajú.

Aký je teda postup?

Veľmi jednoduchý. Nájdite si každý deň 30 minút, aby ste sa pozreli na svoje ciele. Prezrite si svoj zoznam a pozrite sa na to, čo môžete spraviť, aby ste sa posunuli bližšie k ich dosiahnutiu. Vždy existuje niečo, čo pre svoje ciele môžete spraviť.

Ak napríklad ešte neviete presne, ako by ste daný cieľ dosiahli, začnite pracovať počas týchto 30 minút na vytvorení plánu. A vytvorení stratégie. Začnite robiť prieskum ohľadom toho, ako tento cieľ dosiahnuť.

Povedzme, že chcete zarobiť 100 000 eur za rok, ale neviete ešte celkom ako na to. Prvým krokom je spraviť si plán, ktorý tento cieľ spraví reálnejším. Začnite rozmýšľať nad tým, koľko produktov alebo služieb musíte predať za rok, aby ste tento cieľ dosiahli.

Potom si to môžete rozdeliť na jednotlivé mesiace. Potom môžete zohľadniť vianočné obdobie, kedy si ľudia kupujú niektoré produkty viac a niektoré menej. Rovnako tak letné obdobie. A takýmto spôsobom si začínate tvoriť konkrétnejší plán.

Ak máte cieľ, ktorý presne viete, ako dosiahnuť, počas týchto 30 minút si naplánujte akčné kroky, ktoré je potrebné reálne vykonať, aby sa váš cieľ stál realitou. Atď.

Alebo sa pozriete na niektorý cieľ a uvedomíte si, že vlastne pre vás nie je až tak dôležité jeho dosiahnutie a môžete ho zo svojho zoznamu vyškrtnúť. Takýmto spôsobom sa uisťujete, že dosahujete skutočne iba to, čo je pre vás absolútne dôležité.

Každodennou prácou na svojich cieľoch výrazne zvyšujete pravdepodobnosť, že svoje ciele dosiahnete.

Každodennou prácou na svojich cieľoch prídete na veci, na ktoré sa musíte pripraviť, budete mať plán a stratégie, ako svoje ciele dosiahnuť a zameriate svoju pozornosť na akčné veci potrebné na ich dosiahnutie.

Napísať si ciele a schovať ich do šuflíka nestačí. Dosahovanie cieľov prichádza vďaka práci s nimi.

Takže začnite pracovať so svojimi cieľmi každý deň. Môže to byť jedna z najdôležitejších vecí, ktorú pre seba spravíte.

Toto bol druhý návyk, ktorý robí v živote človeka obrovský rozdiel.

Autor dvoch slovenských bestsellerov, Dušan Kadlec, ma požiadal, aby som do jeho novej e-knihy napísal pár návykov, ktoré dokážu v živote človeka spraviť obrovský rozdiel.

Minulý týždeň som písal o vďačnosti. Dnes o cieľoch a nabudúce nás čaká niečo, čo volám „Rande so sebou“. Takže sa máte na čo tešiť. Zostaňte naladený.

Najnovšie články

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Archív

Kategórie

Meta