Môj extra sofistikovaný systém na produktivitu

Poznámkové bločky (Post it Notes).

Každý deň si ráno napíšem 5 vecí, ktoré chcem v ten deň spraviť, dokončiť alebo posunúť dopredu. Iba 5.

Mohol by som si ich napísať 6,7 alebo 10, ale ja chcem spraviť 5 vecí zaručene – každý deň. Nechcem si spisovať dlhokánske zoznamy a potom polovicu z toho nedokončiť.

Každá vec na zozname je skutočne dôležitá verzus iba vec, ktorá by vytvárala dojem, že veľa pracujem. To je rozdiel medzi produktivitou a zaneprázdnenosťou.

Zvyčajne je to kombinácia biznis vecí (napr. napísať klientom) a osobných vecí (práca na sebe, aktualizovanie cieľov, atď.)

To zaručí, že skutočne napredujem. Že sa reálne posúvam dopredu po biznis stránke a rovnako aj osobnostne. To je dôvod, prečo 5 vecí (pre mňa) úplne stačí.

Ak sú to správne veci, tak to úplne stačí.

Potom sa už iba uistím, že ich dokončím a nejdem spať, kým ich nedokončím. Najlepšie je samozrejme to preškrtávanie dokončených úloh. Pocit na nezplatenie.

5 skutočne podstatných vecí dokončených každý deň vynásobených jedným rokom a človek sa zrazu môže ocitnúť v úplne inej životnej situácií.

Pointa: Nepotrebujete všelijaké nástroje a výmysli, aby ste boli produktívny. Papier, pero a zdravý rozum sú väčšinou všetko, čo stačí.

Zistite si, čo je skutočne dôležité a každý deň to dokončite/spravte/posuňte dopredu.

Najnovšie články

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Archív

Kategórie

Meta