Biznis raňajky (a obklopovanie sa úspešnými ľuďmi)

Včera som sa zúčastnil na biznis raňajkách v Polygrafickom centre v Bratislave.

Polygrafické centrum je firma, cez ktorú si dávam tlačiť svoju už čoskoro hotovú prvú knihu Finančná nezávislosť teraz.

Pre autorov, ktorí sa rozhodnú neosloviť vydavateľstvá, aby im pomohli s vydaním ich diela, Polygrafické centrum je skvelý spôsob, ako vynechať vydavateľstvo a publikovať si knihu po svojom.

Nevýhodou tohto prístupu je, že sa autor musí o všetko postarať sám (príprava knihy na tlač, kontrola, grafika, atď.) – čo samozrejme stojí čas a peniaze, no výhodou je, že všetky príjmy idú priamo jemu a nemusí sa deliť s vydavateľstvom, ktoré si väčšinou berie slušný podiel.

Ja som sa rozhodol publikovať si knihu sám a tak Polygrafické centrum bola strategická voľba, keďže pomáhajú s tlačou mnohým ľuďom z odvetvia osobného rozvoja.

Okrem tlače a služieb okolo toho organizujú tiež občas biznis raňajky pre svojich klientov, kde sa majú klienti možnosť spoznať, odovzdať si know-how a poradiť sa ohľadom výziev a stratégií.

Na takýchto biznis raňajkách som sa ocitol ja včera aj spolu s menšou skupinou autorov a hlavným hosťom bol Dušan Kadlec. Dušan je autorom knihy 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život, ktorá sa stala absolútnym bestsellerom a teraz mu vychádza druhá kniha Zo dna ku hviezdam.

Dušan nám rozprával, ako sa mu podarilo predať tak veľa kníh (cez 30 000 kusov), rozprával o svojich skúsenostiach s marketingom a propagovaním knihy a tiež ako plánuje propagovať svoju druhú knihu a jeho vízie.

Bol to veľmi príjemné strávený čas.

No tieto biznis raňajky mi len potvrdili niečo, čo už dávno viem a to, aké užitočné je rozprávať sa s ľuďmi, ktorí sú úspešní v tom, čo robia.

Dušan sa s nami podelil o veci, na ktoré by som sám možno nikdy neprišiel, pretože som ich ešte nerobil. Podelil sa s nami o marketingové rozmýšľanie a o to, ako to celé vníma…čo je niečo, čo sa človek nedozvie na internete alebo si neprečíta v knihe.

Dozvie sa to, len ak sa bude s úspešným človekom rozprávať.

Ako jeden zo svojich cieľov som si stanovil neustále sa obklopovať úspešnými ľuďmi, rozprávať sa s nimi, pozorovať ako rozmýšľajú, dovoliť, aby sa na mňa nalepila ich úspešná energia.

Nie nadarmo sa hovorí, že prostredie, aké okolo seba človek vytvorí, najviac ovplyvňuje, ako motivovaný bude človek na sebe pracovať a dosahovať úspech.

Ak sa obklopíte úspešnými ľuďmi, tak trochu je očakávané, že do konverzácie prinesiete hodnotu, prinesiete svoj úspech. A to vás núti sa stať úspešnými. Aby ste sa s takýmito ľuďmi mohli rozprávať.

Ak sa obklopíte priemernými ľuďmi, nestane sa nič. Pravdepodobne to vo vás neprebudí žiadnu inšpiráciu, žiadnu chuť pracovať, dosahovať, žiť a uspokojíte sa s tým, kde ste.

Takže obklopujte sa úspešnými ľuďmi. Vyhľadávajte úspech.

Často je skvelým začiatkom prečítanie si knihy od niekoho úspešného, potom počúvanie nahrávok od niekoho úspešného a následne, ako váš úspech rastie a vy viete priniesť viac hodnoty, obklopovanie sa úspešnými, vysoko energickými ľuďmi sa stane realitou.

Najnovšie články

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Archív

Kategórie

Meta