3 veci, ktoré som sa naučil pri mojom novom koníčku (golfe)

Rozhodol som sa venovať novému koníčku.

Začal som hrávať golf.

Už dlhšie som plánoval, že ho začnem hrávať, ale minulý týždeň v piatok som sa konečne odhodlal, prihlásil som sa na kurz a piatok, sobotu a nedeľu som strávil každý deň 4 hodiny na golfovom ihrisku v Piešťanoch trénovaním dlhých odpalov, krátkych úderov a všetkým ostatným medzitým.

A tu sú 3 veci, ktoré som si všimol. 3 golfové lekcie:

1. Dôležitosť mentálnej hry. Hranie golfu mi len potvrdilo to, čo už som dávno vedel a čo vysvetľujem mojim klientom a to je dôležitosť mentálnej hry.

Všimol som si, že keď sme trénovali cvičné švihy, len tak na prázdno bez loptičky, bolo to v poriadku, môj postoj bol správny, držanie palice bolo správne a bolo to jednoduché.

Akonáhle som si však postavil pred seba loptičku a išlo „do tuhého“…išli sme na ostro a ja som ju mal odpáliť, moja hlava začala pracovať naplno. Až moc. Nervozita, pochybnosti, prílišné chcenie sa zrazu ozvali. A samozrejme niektoré odpaly dopadli kvôli tomu hrozne.

Iba to podčiarklo to, aké dôležité je poznať a vedieť reagovať na to, čo sa deje v našej hlave.

A je to niečo, na čom často pracujem so svojimi klientmi. Pretože čím lepšia je ich mentálna hra, tým jednoduchšie sa im dosahujú výsledky, tým jednoduchšie sa im dosahuje úspech a tým ľahšie sa im dýcha.

Keď si uvedomia, že to, čo im priebeha hlavou sú iba myšlienky. A nemusia na ne vôbec reagovať. A aj to, že nejakú situáciu postavia na piedestál a považujú ju za dôležitú, sú iba naše myšlienky a rozoznanie toho nám prinavráti pokoj v mysli, rozvážnosť a zdravý rozum.

2. Bezstarostnosť. Počas trénovania odpalov a úderov nám náš tréner (boli sme malá skupina) povedal, aby sme sa veľmi nesnažili. Aby sme to robili prirodzene a nesnažili sa to robiť nasilu.

Povedal nám, že čím silnejšie chce človek udrieť loptičku, tým horšie ju trafí, pretože až moc chce.

Toto prílišné silenie poznám pri práci so svojimi klientmi až príliš dobre. Niektorí z nich by chceli kontrolovať absolútne všetko a nie a nie nechať veci prirodzene prúdiť. Niektorí tlačia na pílu, robia veci nasilu a potom sú unavení, cítia sa hrozne a navyše sa im ani nedarí.

Takže keď nám o tomto silení odpalov začal tréner rozprávať, len som sa pousmial.

Veci jednoducho idú ľahšie, keď ich nesilíte. Keď sa uvoľníte. Keď ich pustíte. Keď sa naladíte na ten prirodzený flow vecí. (A veruže mi tak triafanie loptičiek išlo ľahšie.)

3. Praktizovanie. Tretia vec, ktorá sa mi vryla do pamäte je staré dobré praktizovanie. Tréner nám spomínal, že golfisti často trénujú jeden konkrétny úder tisícky krát, desiatky rokov, aby sa to pre nich stalo absolútnou prirodzenosťou.

Znova mi to pripomenulo a potvrdilo dôležitosť praktizovania zručností, na ktorých záleží. A aké dôležité je zdokonalovať sa a zdokonalovať. Nikdy to neuzavrieť tak, že sme už v niečom perfektní. Jaroslav Sedlák, regionálny riaditeľ predaja vo firme ASO Vending a človek, s ktorým nahrávam podcasty (ktorý hráva golf tiež) mi spomínal vtip medzi golfistami, ktorý znie „naučil som sa hrať golf“.

Takže toto sú tri veci, ktoré som minulý víkend spozoroval. Dúfam, že sa vám páčili. Zajtra, ak počasie dovolí, si ideme aj s Jarom zaodpalovať, takže moje golfové lekcie sa ešte len začínajú.

Zaujímavosťou je, že všetky 3 veci: silná mentálna hra a ako ju dosiahnuť pre seba a priviesť k nej druhých, bezstarostnosť a ako sa napojiť na ľahkosť a prirodzenosť a praktizovanie a ako konkrétne praktizovať je niečo, čo s ľuďmi zdieľam na mojom seminári Vysoko platený kouč.

Takže ak ste kouč, konzultant, poradca a pracujete s ľuďmi a ste platený za to, aby ste im priniesli výsledky a chcete vedieť ako na to, princípy práce s klientmi a tiež aj marketingové a finančné veci, tento seminár je pre vás.

Zistite viac tu:
https://www.bernardkoprna.sk/seminar-vysoko-plateny-kouc/

P.S. Do 10.9. navyše môžete vstupenku získať s 25% zľavou.

Zistite viac tu: Vysoko platený kouč.

Najnovšie články

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Archív

Kategórie

Meta