Toto je úryvok z mojej knihy Finančná nezávislosť teraz. Ak si chcete prečítať celú knihu, objednať si ju môžete na Panta Rhei alebo na Martinuse.

2 kľúče na vyriešenie akéhokoľvek finančného problému

Určite ste sa už niekoľkokrát počas vášho života pýtali, ako by ste mohli dosiahnuť finančnú nezávislosť? Ako by ste mohli zarobiť viac peňazí?

Pravdepodobne ste si už kládli aj rôzne iné otázky:

Ako môžem dokončiť tento projekt rýchlejšie?

Ako by som mohol napísať knihu?

Ako môžem dosiahnuť vyšší výkon?

Ako môžem rýchlo vytvoriť nový produkt?

Ako môžem uskutočniť viac predajov?

Čokoľvek to bolo, existujú iba dve veci, ktoré sú zaručenou odpoveďou na akúkoľvek otázku typu: Ako môžem…?

Čas a pozornosť

Tie dve veci sú čas a pozornosť.

Ak sa nad tým zamyslíte, akúkoľvek otázku si položíte…

Ako by som mohol dosiahnuť finančnú nezávislosť? Musíte jej venovať čas a pozornosť. Ako by ste mohli zarobiť viac peňazí? Čas a pozornosť. Ako môžete tento projekt dokončiť rýchlejšie? Čas a pozornosť. Ako môžete napísať tú knihu? Čas a pozornosť.

Akokoľvek sa to spýtate, čas a pozornosť sú univerzálnou odpoveďou na vyriešenie akéhokoľvek finančného problému, ktorý máte. Jednoducho tomu venujte viac času a pozornosti. Ja viem, že to znie až príliš jednoducho, ale presne o tomto je.

Najsprávnejšia odpoveď je vždy jednoduchá. Chcete vyriešiť nejaký problém? Jednoducho tomu venujte viac času a pozornosti.

Viac času a viac pozornosti – rýchlejšie vyriešenie problémov a väčší úspech

Veľakrát sa ma ľudia pýtajú, ako som sa za tak krátky čas dokázal vyšvihnúť na jedného z top koučov na Slovensku, vytvoriť úspešné semináre, pomôcť tisíckam ľudí, vytvoriť desiatky audioprogramov a videokurzov, prednášať pre firmy po celom Slovensku a popri tom investovať do nehnuteľností, budovať svoje bohatstvo, a to všetko vo veku 26 rokov.

Odpoveď: Myslím si, že už viete, čo vám poviem.

Strávil som veľa času a pozornosti učením sa o osobnom rozvoji, učením sa zručností nevyhnutných na dosiahnutie úspechu vo svojej práci, učením sa o biznise, financiách a investovaní. Strávil som tisícky hodín rozprávaním sa s ľuďmi, zlepšovaním sa ako kouč a rečník. Vlastne neprejde týždeň, kedy si neprečítam aspoň niečo nové, kedy by som nevenoval čas a pozornosť tomu, aby som sa ja sám zlepšoval ako človek. Neustále pracujem na tom, aby som bol kvalitnejší a lepší, takže znova…čas a pozornosť.

Keď som začal tvoriť túto knihu a chcel som, aby bola naozaj čo najkvalitnejšia, vedel som, že jediný spôsob, ako to dosiahnuť, je venovať jej dostatočné množstvo času a pozornosti.

Oslobodenie vašej kreatívnej iskry

Viac času a pozornosti vám taktiež umožňuje ísť oveľa viac do hĺbky. Ak s niečím trávite čas a venujete tomu pozornosť, začnete o tom rozmýšľať inak. Začnete v tom vidieť viac. A začne sa ozývať vaša prirodzená kreativita.

Čím viac času trávite s akýmkoľvek finančným problémom, tým začnete vidieť viac príležitostí a možností na jeho vyriešenie. Veci, ktoré ste predtým nevideli.

Niekedy vám možno riešenie nenapadne hneď, ale možno na prechádzke alebo v sprche. Ale nenapadlo by vám, ak by ste tej téme nevenovali čas a pozornosť. Vaša prirodzená kreativita začne v pozadí pracovať na tom, aby sa problém vyriešil.

Čím viac času trávite s akýmkoľvek finančným projektom…keď sa snažíte vytvoriť niečo nové…tým budete vidieť viac nových príležitostí a možností, ako to spraviť.

Čím viac pozornosti tomu budete venovať, tým viac sa bude môcť váš nápad rozvíjať a tým kvalitnejší bude výsledok. A opäť. Vaša vnútorná kreativita bude mať viac času k výsledku prispieť.

Ako teda môžem…?

Takže Bernard, ako teda môžem zarobiť viac peňazí? Čas a pozornosť.

Ako sa môžem dostať z dlhov? Čas a pozornosť.

Ako môžem začať robiť lepšie finančné rozhodnutia? Čas a pozornosť.

Ako môžem vyriešiť tento finančný problém? Čas a pozornosť.

Ako môžem dokončiť tento projekt rýchlejšie? Čas a pozornosť.

Ako sa môžem uistiť, že dosiahnem svoje ciele? Čas a pozornosť.

Všeobecná odpoveď na akúkoľvek otázku typu: Ako môžem, bude vždy…trávte nad tým viac času a pozornosti. Vďaka tomu všetko ostatné začne do seba zapadať.

Zhrnutie:

Riešením akéhokoľvek finančného problému je čas a pozornosť.

Čas a pozornosť prebúdza vašu kreatívnu iskru a odhaľuje skryté príležitosti a možnosti.

Toto bol úryvok z mojej knihy Finančná nezávislosť teraz. Ak si chcete prečítať celú knihu, objednať si ju môžete na Panta Rhei alebo na Martinuse.

Najnovšie články

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Objednávajte moju novú knihu teraz. Dostupná v Martinus a Panta Rhei.

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Počúvajte najnovšie epizódy nášho podcastu:

Archív

Kategórie

Meta